Budapesten négy dobogós helyet szerzett a WRT csapat

Két kőkemény bajnokság, a Kamion EB és a Blancpain GT Series is ellátogatott a Hungaroringre idén, ráadásul közös hétvégén. Mind a kettő a csúcsot jelenti a maga nemében – a kamionok között itt zajlik a legtöbb fejlesztés, a Blancpain sorozat pedig a világ egyik legkomolyabb GT sorozata.

Ide-Mies visszavette a Sprint Cup vezetését

A dízelköd után éles váltásként luxusautók gurultak a pályára. Az exkluzív autókat felvonultató Blancpain GT Series mezőnyében a gyári Nissan GT-R-ek mellett ott találhattuk a Bentley Continental GT3 vagy BMW M6 GT3 modelleket is. A hétvége sztárjai mégis az Audi és Mercedes csapatok voltak. Míg a szombati 1 órás futamot végül az Audi R8-cal versenyző Belgian Audi Club Team WRT csapat egyik autója nyerte, addig vasárnap már a Team-AMG HTP Motorsport tudta le gyorsabban a kötelező pilótacserét és hozta be elsőnek a Mercedes-AMG GT3-mat.

Egy sikeres hétvége

A belga WRT Audi Club csapatának nem lehetetett oka panaszra, hiszen egy kiváló hétvégén, az utolsó elötti- Hungaroring futamon négy dobogós helyezés volt a belga csapat termése, és mind a hat autója mindkét versenyen rajthoz állhatott. A Sprint Cup- ban legjobb helyezést elérő Enzo Ide-Christopher Mies páros visszavette a vezetést a pilóták versenyében, (ez a harmadik sikerük a szezonban), megnyerték az előfutamot és másodikak lettek a fő futamban, Stevens-René Rast duó a harmadik, Laurens Vanthoor-Fred Vervisch páros is jól ment, de egy verseny utáni büntetéssel a 8. helyre sorolták őket. A csapatvezető Vincent Vosse elégedett volt a hétvégén elért eredménnyel: “Azt hiszem, hogy egy nagyon erős csapat eredményt értünk el, végülis ezért jöttünk. Összeségében egy győzelem, három dobogós helyezés és minden autónk rajthoz állhatott. Ezen felül, a három autónk volt a legjobb Audi a mezőnyben. Ez tényleg egy jó hétvége, és gratulálok mindenkinek a kiváló munkáért. Most nagyon jó helyzetben vagyunk a Sprint Cup bajnokságban, és készen állunk az utolsó fordulóra. “

A forró Hungaroring pályán, az Audi R8 LMS versenyképesnek bizonyult, mivel a belga Audi Club WRT csapat hat autója közül négy a legjobb hat között végzett. A jó teljesítményt megismételtük az időmérőn, és a pole pozícióról is alig maradtunk le, csupán 0,070 másodperc volt Christopher Mies hátránya. Laurens Vanthoor indult a 4. helyről.

A fő versenyen, ismét nagyon meleg volt. A rajt után közvetlenül nagy harc kezdődött a vezető Mercedes és az Audis IDE, Vervisch és Rast között. Egy viszonylag hosszú sárga zászlós szakasz megnyugtatta a kedélyeket. A vezető Mercedes mögött második, IDE, Rast a 7., Dries Vanthoor a 8., és a Baptista (11) és Leonard (12.) nem sokkal lemaradva. A HTP Mercedes még mindig az élen, de szorosan követte (0,6 másodperc) Laurens Vanthoor, Mies és Stevens. Az erőfeszítések ellenére amelyeket a belga Audi WRT Club pilótái tettek, a különbség több mint 3 másodpercre nőtt a verseny vége felé, Laurens, Christopher és Will volt a nyertesek utánni sorrend . Sajnos Vanthoor és Vervisch 30 másodperces büntetést kaptak a verseny után, elveszítve a 8. poziciót, így FRIJNS kapaszkodott fel a nyolcadik helyre, míg Meadows 11., alig lemaradva a pontszerző helyekről. Jimeneznek sajnos három körrel a vége előtt, egy törött kerék eredményeként fel kellett adnia a küzdelmet.

A Sprint Cup utolsó fordulója Barcelonában, október első két napján. Ezt megelőzően, az Endurance Cup zárófutama lesz szeptember 17-18. a Nürburgringen.