Tenisz: Raonic sokkoló vereséget szenvedett az olasz Bolellitől

Milos Raonic

Marseille, Franciaország – Az élre rangsorolt kanadai Milos Raonic már az első mérkőzése után búcsuzni kényszerül az Open 13-tól, miután csütörtökön, sokkoló 6-4, 3-6, 7-6 (3) kikapott Simone Bolelli-től, aki elkönyvelhette eddigi pályafutása legnagyobb győzelmét.

Raonic, aki első körben kiesett, 21 ászt ütött a Bolelli hétjével szemben, egy break labdát nyert a nyolc lehetőségéből.

“Sok volt a szoros játék, de nem tudtam érvényesíteni a legtöbb esélyem,” mondta Raonic. “Én jobban adogattam, amikor a meccs ment, de ő viszont akkor, amikor a leginkább szüksége volt rá.”

Bolelli megtörte hosszú vesztes sorozatát az Open tornák legjobb 10- közé rangsorolt ellenfelei ellen, 35 vereség után megszerezte első győzelmét.

Az olasz a hetedik helyen kiemelt francia Gael Monfils-t kapta a negyeddöntőben.

A harmadik helyre kiemelt lett Ernests Gulbis is kiesett, 6-3, 6-4 vereséget szenvedve a francia Jeremy Chardy-tól.

Chardy egy másik nehéz teszt előtt áll, ellen, honfitársa, az ötödik helyen kiemelt Gilles Simon várja következő ellenfélként, miután Simons verte Borna Coric-ot 6-2, 3-6, 6-3-ra.

A második helyre kiemelt Stanislas Wawrinka a torna legmagasabb rangú játékosa jelenleg, miután a svájci könnyen nyert a szabadkártyás francia Benoit Paire ellen 6-2, 6-3- ra, kevesebb mint egy óra alatt.

Wawrinka, aki több mérkőzést nyert idén, mint bármely más játékos beállított egy 15-1 rekordot, amint a negyeddöntőben megnyerte Sergiy Stakhovsky elleni mérkőzét.

Egy másik kiemelt játékos, a 6. belga David Goffin, egy borda sérülés miatt kénytelen volt feladni, 5-1 – nél az ausztriai Dominic Thiem ellen.

A 21 éves Thiem a következő játékát Roberto Bautista-Agut ellen vívja.