Van der Burgh és Hosszu Katinka nyerték az Úszó világkupa összetett címet Dubaiban

Dubai: A dél- afrikai Cameron van der Burgh és Hosszú Katinka nyerték a 2015. évi FINA / Úszó Világkupát, amelynek nyolcadik és utolsó szakasza zajlott szombaton Dubaiban.

A Hamdan Sports Complex tökéletes diszletei között vehette át a két legjobb versenyző a hatalmas 100,000 $ értékü csekket a FINA elnökétől, Dr. Julio C. Maglione-tól.

A férfiak között, Van der Burgh, aki elözőleg már 2008-ban és 2009-ben is megnyerte a sorozatot, 369 pontal végzett, a sorozatban 15 aranyérmet szerzett – hét arany a 50m mellen és nyolc győzelem a 100m mell távon.

A szintén dél- afrikai Chad Le Clos, a 2014-es győztes ezúttal a második legjobb eredménnyel zárt, 180 pontal. Őt szorosan követte az ausztrál Mitch Larkin (174 pont).

A női mezőnyben, Hosszu még egyszer bebizonyította sokoldalúságát a medencében, és a szezont 30 aranyéremmel, összesen 152 győzelemmel zárta, 2012-től kezdődően sorozatban megnyerve a világkupát.

A 2015-ös évet 669 ponttal zárta, megelőzve az ausztrál Emily Seebohm-t (441 pont) és a szintén magyar Jakabos Zsuzsannát (201 pont).

Mind a férfiak és a nők versenyében, az első három legjobb jutalma: 100,000 $ az első, 50.000 $ a második és 30,000 $ a harmadik helyezettnek.

A Dubai verseny második napja emlékezetes marad, hiszen fantasztikus eredmények születtek.

Az első versenynap, a női 100 méteres szabadúszás leggyorsabb kvalifikációs eredményeit Hosszu és Federica Pellegrini (Olasz) nyerték, de verseny végül a magyar úszó és Melanie Wright (AUS) között dőlt el.

A végén, az ausztrál szerzte meg az aranyat 53.79 idővel (szemben Hosszu 53,81 idejével), így megismételte korábbi Dohában (QAT) szerzett győzelmét.

Wright volt a győztese az 50 szabadúszásnak is az első nap. Hosszu megszerezte az ötödik érmét Dubaiban, előtte két arany és két ezüst volt a Hamdan Sports Complex- beli eredménye.

A hatodik dobogós helyezését 100 méteres hátúszásban szerezte, ahol a magyar úszó másodikként végzett az ausztrál Emily Seebohm mögött. Az 50 és 200 győztes Seebohm nagyon erőssen kezdte a versenyt, 50 méternél világcsúcs alatti idővel fordult, de a teljes ideje 58,51 lett. Hosszu (200m és 400m IM), és az ausztrál az egyetlen női sportoló, akik egy távon az egész sorozatban győzni tudtak, pontosan 100m háton – a legjobb ideje 58.34 Dohában.

Hosszu egy másik ezüstöt is szerzett, a hetedik érmét az emirátusokban, miután másodikként végzett Lauren Boyle (NZL) mögött a 400m szabad távon, ideje: 4: 06,97.

“Negyedszerre is sikerült megnyernem a Világkupa összetett pontversenyét! Köszönöm a rengeteg biztató és elismerő szavakat, amik elmondhatatlanul jól esnek. Ráadásul a legfontosabb számomra, hogy itt, Dubajban sikerült a legjobb időket úsznom az összes számomban, ami tisztán mutatja az előrelépést” – írta Facebook-oldalán a magyar úszónő.

Világbajnokunk fő számában, a 200 vegyesen is kiemelkedő idővel lett első (2:08,61), s felállított egy talán megdönthetetlen csúcsot, ezen a távon három éve nem kapott ki, a 22 vk-viadalon 22-szer nyerte meg a számot. Az augusztusban induló föld körüli túráját pedig stílszerűen, a 400 vegyesen aratott győzelmével zárta (4:33,88), s ezen a távon mind a nyolc idei versenyen első lett.